Як сортувати (сегрерувати) сміття в Німеччині?


Після повномаштабного вторгнення 24 лютого 2022року росіі в суверенну країну Україну, багато українців отримали тимчасовий прихисток в Німеччині. Уявити, що в 2022році нас українців прихистить країна, від солдатів якої наші прабабусі та прадідусі тікали колись в росію, важко, але це факт. Тепер їх правнуки тікають від рашистів в Німеччину. Безумовно, це результат багатьох чинників, в деталі яких я не хочу зараз вдаватися. Для того потрібно писати окрему статтью і не одну, а, напевно, цілий трактат. Факт залишається фактом. Ми дякуємо від всього серця країні, яка надала нам тимчасове житло та їжу, прихистила жінок та дітей, влаштувала безкоштовні концерти, надала нам безкоштовний проїзд у громадському транспорті та походи із дітками в зоопарки, дитячі майданчики. Ми рохіміємо, що безкоштовно для нас, то оплачено працюючими місцянами. Ми це розуміємо і безмежно будемо вдячні на віки.

Повернемося до теми сортування сміття в Німеччнині. Як вдячні люди, першим чином, що ми почали вивчати, це закони та мову гостинної країни. Щоб своїм перебування не завадити життю її коренних жителів. Ми тут тимчасово, але закони існують, і вони на всіх, хто перебуває на її територіі в будь-якому статусі. Оскільки побутові відходи — це те, з чим ми зіштовхнулися в першу чергу. Поїли, щось перекусили, випили, а куди викинути папірець? Куди викинути пляшку, бляшанку тощо… То ж, кому не хочеться відчувати себе дикуном в таких пересічних речах, для тих пишу методичку як сортувати (сегрерувати) сміття в Німеччині. Особливо, коли перед тобою стоїть багато контейнерів із різним кольором?

Яке сміття до якого контейнеру?

  1. Контейнер для скла. Ось який він має вигляд (див. фото)

Саме такі контейнери ви будете зустрічати не часто і вам доведеться, навіть, шукати їх. Так було зі мною. Контейнер для скла — це впрешу чергу гуркіт. Кожна пляшка опускається туди голосно тарахкотить, порушуючи тишу. Тому їх виносять на відстать від комфортного проживання людини. З пляшок перед цим слід вийняти пробки та викинути їх у жовтий контейнер (про нього ми розповімо нижче). На контейнері написано що він для білого скла, зеленого скла та коричневого скла. Отже, запам’ятали: пляшку від кока-коли, вина, пива, викидаємо в контейнер, що на фото, розділяємо за кольорами і наклейки паперові маркувальні не знімаємо. Питання куди викинути пляшку з-під пива знято з порядку денного 🙂 ВАЖЛИВО! Кришталеве скло, скло вікон, дзеркала є окремою категорією, склад якої призведе до забруднення скла, придатного до процесу переробки. Крім того, окремі частинки перероблюються за різною температурою плавлення. Столовий посуд, виготовлений з фарфору або фаянсу, який більше не придатний для використання, згідно з рекомендаціями Міністерства охорони навколишнього середовища Німеччини (Umweltbundesamt), вважається відходами, що не підлягають переробці, тому для них інші контейнери.

2. Куди викинути бляшанку та пластикову пляшку?

Радимо користуватися ось такими автоматами, як на відео. Доречі, чек, який видасть вам автомат, покажіть на касі магазину. Дріб’язок, а приємно 🙂 Ви потурбувалися про довкілля, і вам повернули кошти за тару, тобто ви оплатили тільки спожитий продукт. І це ЧУДОво!

Контейнери, які розташовані у дворах

  • Синій контейнер для паперу

Не тільки при сортуванні скла слід бути уважним, подібно виглядає ситуація і з папером. Папір потрібно викидати в контейнер із синьою кришкою. Кожку паперову коробочку робимо пласкою, щоб займала менше місця і виносимо в блакиний контейнер. Якщо папір забруднений грунтом, то він мусить теж потрапити по контейнера з макулатурою. Більшість серветок можна покласти в контейнер для макулатури. ВАЖЛИВО! Термопапір пергамент ( вощений папір ), залишки шпалер, кольорові серветки, а також різні багатошарові пакети з-під напоїв (соків, молока) та фотографії заборонено викидати в контейнер для макулатури.

  • Жовтий контейнер для упаковки

Контейнер із жовтою кришкою призначений для легкої упаковки з металу, композитного матеріалу, пінопласту та пластику. Це можуть бути, наприклад, пляшки з-під шампуню, стаканчики та пакети з-під йогурту чи молока. Упакування, зазначені зеленою міткою, повинні потрапити до жовтого або зеленого контейнера. Німецька Організація з Охорони Навколишнього Середовища NABU радить не промивати пляшки водою, бо це негативно впливає на внутрішній баланс, достатньо буде тільки вилити рештки напою. ВАЖЛИВО! Не можна викидати: одноразові бритви, прозорі файли для паперу. Скомпоновані із паперу та пластику упакування слід роз’єднати і викинути пластик в жовтий контейнер, а картон в синій.

  • Коричневий контейнер для біо відходів

В коричневий контейнер, або контейнер із коричневою кришкою викидають органічні відходи, залишки їжі, сирі, варені або зіпсовані продукти, такі як м’ясо і кістки. Залишки хліба та печива також можуть бути кинуті до цього контейнеру. До контейнеру з органічними відходами, також можуть потрапити молочні продукти, такі як залишки йогурту, сиру. Сюди ж потрібно викидати і біологічні відходи людини, такі як волосся і нігті. Невибілені кавові фільтри та чайні пакетики допускається викидати у більшості господарств. ВАЖЛИВО! Не можна викидати: молоко, оброблену деревину (наприклад, меблі), некомпостовані мішки для сміття та попіл. Отже, викидаючи біо сміття, його потрібно витряхнути, відділити від пластикового пакету, якщо, попередньо, ви його тримали в пластиковому пакеті. Контейнер коричневого кольору обов’язково є у кожному дворі і його не прийдеться вишукувати, навідміну від контейнера для пляшок 🙂

  • Чорний контейнер для побутових відходів

Чорний контейнер із чорною кришкою — контейнер для побутових відходів. Всі відходи, крім харчових, відносяться до категорії решти сміття. Колір контейнерів для сміття чорний. Саме сюди потрібно кидати кольорові серветки, дискети, різні предмети гігієни, недопалки тощо.

Електричні та електронні відходи не є побутовими відходами.

Батарейки можна залишити у спеціальних контейнерах для батарей, їх можна знайти у багатьох супермаркетах. Електричні відходи, наприклад, старий фен для волосся можуть бути передані в пунктах збору, часто Ви можете передати старе обладнання, коли купуєте нове в магазині. Старі компакт-диски та DVD-диски повинні потрапити до жовтого контейнера або до пункту збору відходів (так звані Wertstoffhof). NABU радить, щоб диски з конфіденційними даними були поламані або поцарапані.

Використання одягу

Якщо Ви хочете віддати одяг чи взуття тим, хто потребує допомоги, то повинні бути обережні, де і кому ми даємо його; Є багато компаній на ринку, які отримують прибуток один від одного під виглядом благодійності. Тому маєте можливість обрати, до якої організації віддаєте. Можете зареєструватися на інтернет просторі ebay-kleinanzeigen.de та продавати або роздавати, дарувати речі.

Небезпечні та великі відходи

Хімічні залишки та енергозберігаючі лампи можуть бути передані у пунктах збору або до загального вивезення. Великі відходи зазвичай збираються безкоштовно після попереднього повідомлення. Наприклад, ви придбали нову посудомийну машину. Повідомте тих, хто буде вам доставляти її, що маєте бажання, щоб вони забрали вашу стару посудомийку. Це вітається 🙂 Забирають і виносять безкоштовно!

Німеччина — прекрасна країна! Подякуємо їй за турботу про нас, турботою про її екологію.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *